Безпека

Поради орендарю

     Орендуючи квартиру, можна залишитися без грошей і квартири. Шахраї, які не є господарями квартири, а для обману використовують навіть людей похилого віку і малолітніх дітей. У вас виникне відчуття, що здають квартиру хороші і порядні люди.

     По-перше, обов’язково потрібно укласти договір про оренду житла. Дуже уважно прочитайте договір, який підписуєте, адже в ньому враховано вже багато нюансів.

     Уважно перевіряйте документи і, якщо це можливо, познайомтеся з сусідами господаря квартири.

     З'ясуйте, хто ще має право власності на квартиру і чи не проти вони здавати її в оренду.

     Дізнайтеся, де можна знайти господаря квартири, а також перевірте телефони, які вам залишать для зв'язку. Чим раніше виявите шахрайство, тим легше буде вам повернути гроші.

     Перевірте, в якому стані знаходиться сантехніка, побутова техніка і чи немає ніяких комах в квартирі, наприклад, тарганів, мурах і т.д.

     З'ясуйте номери аварійних служб і невідкладної допомоги.

     Обговоріть час, коли господар буде приходити перевіряти квартиру і чи буде він приходити або хтось інший. Узгодьте з орендодавцем порядок та терміни орендної плати.

     Пам'ятайте, що бажаючих на цю квартиру багато, а орендодавець має повне право розірвати договір навіть без всяких причин.

     І орендодавець легко може на це піти, тому що орендна плата останнім часом піднімається і йому вигідно здавати квартиру за вищою ціною новим наймачам.

     Тому заздалегідь обговоріть, на яких умовах він має право розірвати з вами договір раніше обумовленого терміну.Поради орендодавцю.

     Якщо ви дозволили орендарю проживати без договору, тоді всі конфлікти стануть тільки вашою турботою. Досвід показує, що навіть той хто при наявності договору платить регулярно орендну плату, то після закінчення договору він починає затримувати виплати або того й гірше зовсім припинить платити. Тому дуже важливо підписати договір про оренду житла.

     Регулярно приходите і перевіряйте свою квартиру. Пам`ятайте що ця квартира ваша власність, а орендар все лише там проживає на підставі підписаного договору оренди.

     Обов’язково узгодьте час, коли ви зможете прийти в свою квартиру, щоб перевірити її стан.

     Якщо ж орендар порушує правила договору, ви зможете його виселити.

     Перед здачею квартири зробіть генеральне прибирання.

     Зремонтуйте сантехніку, якщо вона несправна. У хороших і платоспроможних орендарів підвищені вимоги до зовнішнього вигляду і чистоти у квартирі.

     Особисто перевірте документи у орендаря і запишіть його дані, а також номери телефонів: мобільний, робочий, і т.д. Не полінуйтеся і перевірте відразу ж усі його телефони, які він вам озвучив. Вкажіть в договорі оренди усіх хто буде проживати в квартирі. Якщо ж заселяться інші або додаткові люди, це буде грубим порушенням договору, і він може бути розірваний.

     Так само зробіть весь опис майна, яке знаходиться в квартирі, і контролюйте його збереження.

     Обговоріть і внесіть до договору, хто буде ремонтувати побутову техніку, якщо вона зламалася.

     А також обговоріть і вкажіть в договорі, як і де, відбуватиметься здача і передача ключів.