Найпоширеніші питання про оренду квартири

Навіщо господар квартири бере заставу?

     За допомогою застави власник квартири намагається самостійно застрахувати своє житло і майно. Звичайно, застава в розмірі орендної місячної плати за квартиру не зможе відшкодувати збиток, скажімо, від пожежі або крадіжки. Це скоріше — дисциплінуючий чинник для орендарів. Бажаючи отримати назад в повному обсязі заставу після звільнення квартири, вони (орендарі), як правило, намагаються дбайливо ставитися до майна і своєчасно оплачувати рахунки.

Чи потрібен договір найму?

     Потрібен. Це єдине правова умова і гарантія того, що домовленості, результатом яких стала оренда квартири, не будуть порушені з більшою ймовірністю (а в разі їх порушення в силу вступають санкції, зазначені в договорі). Що робити, коли усні домовленості порушуються? Усе, залежить від того, чи був укладений договір оренди. Коли оренда житла здійснюється без договору, то це несе на собі величезні ризики для орендаря і господаря житла. Орендар може опинитися в ситуації, коли ціна місячного найму квартири зростатиме щомісяця. Господар може мати справу з орендарем, який невчасно або не в повному обсязі оплачує оренду. Нюансів може бути багато. Тому договір необхідний обом сторонам — орендарю і господареві житла.

Меблі і побутова техніка?

     Усе майно, що знаходиться в квартирі/кімнаті і яке передали в користування разом з житлом, є орендованим і не може бути вивезене власником квартири або орендарем. Під час укладання договору оренди складається акт, який є додатком до договору, в якому зазначене все передане майно і його стан. З моменту заселення відповідальність за збереження майна несе орендар, звичайно, враховуючи природнє зношення.

За яких обставин я можу вимагати від орендаря звільнення своєї квартири достроково?

     Умови дострокового розірвання орендодавцем Договору оренди повинні бути обумовлені самим Договором оренди. Поширеними причинами дострокового розірвання є: несвоєчасна оплата орендних платежів; використання орендованого майна не за призначенням; псування орендарем орендованого майна і т.д.

Які документи повинен надати власник квартири?

     На відміну від купівлі-продажу квартири, при оренді зазвичай не вимагається збирання великого пакета документів і довідок. Власник квартири повинен надати документи, що підтверджують його право власності, такі як свідоцтво про право власності на житло, якщо житло приватизоване. Або договір, що підтверджує право власності. Наприклад, договір купівлі-продажу або договір дарування.

     Якщо квартира належить кільком власникам, необхідно, аби при підписанні договору або нотаріальної згоди на оренду були присутні всі власники. Така згода також вимагається від усіх людей, прописаних (зареєстрованих) в квартирі, тому що вони мають право користуватись приміщенням. Список усіх зареєстрованих в квартирі можна перевірити, отримавши виписку з особового рахунку в ЖКП.